*** تورهای گردشگری نگین تور کاشان مجری انواع تورهای گردشگری تاریخی، طبیعت گردی، کویر و غیره ***


»» آیا میدانید ؟

تپه های سیلک از قدیمی ترین زیگورات های جهان هستند . ----  قبر شاه عباس اول صفوی در شهر کاشان قرار دارد  . ----  مناره مسجد جامع کاشان سومین مناره تاریخی ایران است . ----  خانه عامریهای کاشان بزرگترین خانه تاریخی ایران میباشد . ----  مسجد اقا بزرگ کاشان تنها مسجد 5 طبقه دنیای اسلام است .

خانه تاريخي بروجردي ها کاشان

خانه تاريخي بروجرديها در خيابان علوي و در محله سلطان اميراحمد واقع شده و توسط بازرگاني به نام حاج سيد حسن          نطنزي در حدود سال 1275  هـ . ق. در دوران قاجاري ساخته شده است . چون صاحبخانه مال التجاره از بروجرد وارد مي كرده و با تجار اين شهر نيز در ارتباط بوده است ، لذا به آقاي حاج حسن بروجردي مشهور شده و خانه اي هم كه به وي تعلق دارد ، به خانه بروجردي موسوم گرديده است . معمار اين خانه يكي از نوابغ معماري كاشان و از طراحان معروف ساختمان به نام استاد علي مريم بوده است كه در ايجاد دو بناي تاريخي ديگر كاشان ، يكي خانه تاريخي طباطبائي ( در محله سلطان اميراحمد و در نزديكي خانه بروجردي ) و ديگري تيمچه امين الدوله ( واقع در بازار ) نقش داشته است .

ادامه مطلب: خانه تاريخي بروجردي ها کاشان

خانه تاریخی عامری های کاشان

در میان خانه های تاریخی کاشان مجموعه عامری ها بدون اغراق از هویت تاریخی و ارزش فرهنگی بالایی برخوردار بوده و فنون و تزیینات زیبای گچبری ,یزدی بندی,ایینه کاری و نقاشی ان در بافت تاریخی کاشان منحصر بفرد است . ریشه تاریخی این مجموعه به اوائل دوره زندیه  بر می گردد . این خانه در زلزله سال 1192 ه . ق تخریب شد و سپس به همت ملا عبد الرزاق خان حاکم وقت کاشان بازساری و سپس به مصطفی قلی خان سهام السلطنه عرب هدیه داده شده است . پردیس عامری ها در محله سلطان امیر احمد واقع بوده و دسترسی به ان از طریق خیابان علوی امکان پذیر است . این مجموعه دارای عرصه به مساحت 9520 متر مربع و عیانی به مساحت 12230 متر مربع می باشد که در بر کیرنده خانه های : ابراهیم خلیل خان عامری , یوسفیان , رئیسی ها , حشمت خان و دو حمام بزرگ و کوچک می باشد .

ادامه مطلب: خانه تاریخی عامری های کاشان

تپه های سیلک کاشان

 محوطه باستانی سیلک در ضلع جنوب غربی شهر کاشان و در سمت راست جاده کاشان به فین واقع شده که شامل دو تپه شمالی و جنوبی به فاصله 600 متر از هم و دو گورستان (الف ) و(ب ) است . گورستان (الف ) با قدمت 3500 سال در200 متری تپه جنوبی قرار دارد که امروزه بر روی ان بلوار 24 متری امیرالمومنین کشیده شده و گورستان( ب )نیز با قدمت 3000 سال در زیر باغ ها و زمینهای کشاورزی ضلع غربی تپه قرار رفته است

ادامه مطلب: تپه های سیلک کاشان

خانه تاریخی طباطبایی

یکی از دیدنی ترین بناهای تاریخی کاشان و عروس خانه های تاریخی ایران خانه طباطبایی است که در محله  سلطان امیر احمد و در خیابان علوی قرار دارد فلسفه نام گذاری این محله به این نام به حرمت وجود بقعه مربوط به امامزاده سلطان امیر احمد بن موسی المبرقع ابن جواد الائمه  می باشد .

ادامه مطلب: خانه تاریخی طباطبایی

مسجد آقا بزرگ کاشان

پیشینه تاریخی
ساختمان این بنا درروزگار پادشاهی محمد شاه قاجار (1264-1313 ق) اغاز گردید و در سالهای نخستین سلطنت ناصر الدین شاه به پایان رسید کتیبه های مورخ ( 1263-1264- 1268ق ) در شبستان و زیر گنبد این سخن را تایید می کند به نظر می رسد که این مجموعه بنا بر روی اثار به جای مانده پس از زلزله سال (1192 ق ) یا دوره های گذشته ساخته شده باشد. به خصوص شبستان 40 ستونی شمالی مسجد که احتمالا پیش ازاحداث گنبد خانه بر روی بقایای خانقاه ,مسجد, مقبره و مدرسه خواجه تاج الدین متعلق به اواسط (سده 9 ق) ساخته شده است .

ادامه مطلب: مسجد آقا بزرگ کاشان

تورهای گردشگری نگین تور کاشان
.جهت هرگونه مشاوره یا راهنمایی و رزرو تورهای گردشگری گروهی با ما تماس بگیرید