*** تورهای گردشگری نگین تور کاشان مجری انواع تورهای گردشگری تاریخی، طبیعت گردی، کویر و غیره ***


»» آیا میدانید ؟

تپه های سیلک از قدیمی ترین زیگورات های جهان هستند . ----  قبر شاه عباس اول صفوی در شهر کاشان قرار دارد  . ----  مناره مسجد جامع کاشان سومین مناره تاریخی ایران است . ----  خانه عامریهای کاشان بزرگترین خانه تاریخی ایران میباشد . ----  مسجد اقا بزرگ کاشان تنها مسجد 5 طبقه دنیای اسلام است .

مناره زین الدین

یکی از مشخصات بارز شهر کاشان مناره بلندی به  نام زین الدین است که زیبایی و ابهت ان چشم گیر می باشد . بانی این بنا خواجه زین الدین شبلی شیروانی یکی از برادران خواجه تاج الدین - بانی زیارت خواجه تاج الدین و خواجه عماد الدین محمود , بنیان گذار مسجد عمادی بوده است که در نیمه دوم سده نهم هجری مناره را با خانقاهی در کنار هم ساخته است . ولی خانقاه در مسیر خیابان قرار گرفته و منهدم شده است .

مادام دیو لا فولا در اواخر قرن گذشته در سفرنامه خود چنین شرح می دهد :
این بنای اراسته با اجرهای نازکی ساخته شده که بیش از سه سانتی متر ضخامت ندارند , و بلندی ان از سطح کوچه به 47 متر می رسد . از پلکان دور زننده ای باید بالا رفت که خوب محفوظ مانده است . اما در بالای ان تکیه گاهی وجود ندارد .
این مناره پس از انکه بیش از 150 سال با همان وضع خمیدگی که شاید در  اثر زلزله سال  پدید 1192 امده ( بعضی ها گفته اند معمار می خواسته هنر خود را بدین وسیله نشان دهد و عمدا مناره را کج ساخته است ) همچنان پا برجا مانده بود تا این که در سال 1310  شمسی به دستور فرمانداری و شهرداری کاشان برای رفع خطر ریزش بیش از نصف ارتفاع ان فرو ریخته و کوتاه کرده اند .
از این مناره در قدیم برای راهنمایی کاروانیان و قافله های بیرون شهر استفاده می شده و بر بالای ان شیء نورانی مانند چراغ یا مشعل فروزان می افروختند که در شب کاروانیان را از فرسنگ ها دور به شهر هدایت کند .
این منار از همه نقاط شهر دیده می شود و داخل ان بوسیله پلکان های مارپیچ مثلث شکل تا بالا می رود . کنار این مناره مسجدی نیز بنام مسجد پا منار ساخته شده است .

تورهای گردشگری نگین تور کاشان
.جهت هرگونه مشاوره یا راهنمایی و رزرو تورهای گردشگری گروهی با ما تماس بگیرید